Zajęcia dodatkowe

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z j. Angielskiego, które prowadzi pani Monika Pająk ze szkoły języków obcych EXSPERT.

Zajęcia taneczne prowadzone są w dwóch kierunkach. Dziewczynki wraz z panią Renatę Skowrońską uczą się podstaw baletu, a chłopcy z panem Piotrem Skrowrońskim doskonalą taniec nowoczesny. .

Na zajęciach z rytmiki pani Anna Pietrzak kształtuje dziecięcą wrażliwość na różne gatunki muzyczne. Dzieci poznają i wykorzystują instrumenty muzyczne, nierzadko również tworzą układy choreograficzne do utworów muzycznych.

Zajęcia sensoplastyczne mają na celu rozwój motoryki małej u dzieci.

Podczas zajęć wykorzystujemy różne masy plastyczne :

-piasek kinetyczny

-sztuczny śnieg

-glinę

-masę solną

-oraz inne.

Zajęcia prowadzi Pani Justyna Brodzikowska

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym przyszłych uczniów , w naszej ofercie zajęć dydaktycznych pojawiły się zabawy  wprowadzające dzieci w  świat kodowania.

Podstawowe zagadnienia programistyczne wdrażamy podczas zabaw bazujących wyłącznie na aktywności dzieci. Do zajęć wykorzystywane są maty, kolorowe kubeczki i obrazki .

Zajęcia dostosowane są do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci , rozwijają logiczne myślenie i umiejętności matematyczne , pobudzające wyobrażnię  i kreatywność , oraz uczą współdziałania.

Przedszkolaki m.in. grają w sudoku , ustawiają wieże zgodnie z podanym kodem , bawią się dyktandem graficznym , wytyczają drogę do celu , układając strzałki itp.

Możliwości jest wiele , a wszystko odbywa się w formie nauki przez zabawę .

Zajęcia prowadzi Pani Anna Maćkowiak .

Nasze koncert przygotowuje Lubuskie Biuro Koncertowe

Przedszkole Łaziska Lara