O nas

Kraina Malucha” to miejsce, w którym profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem zajmujemy się opieką nad Dziećmi od 12-go miesiąca życia do 2,5 lat. Stworzyliśmy bezpieczne i przyjazne Dzieciom otoczenie: kolorowe wnętrza, atmosfera zbliżona do domowej, a wychowawcy otwarci na potrzeby swoich podopiecznych.

W „Krainie Malucha” Wasze Dziecko będzie rozpoczynało swoją przygodę ze światem, pozna swoich pierwszych przyjaciół. Naszym zadaniem jest dopilnować, aby te jakże ważne pierwsze kroki miały miejsce w bezpiecznych i dbających o rozwój Dziecka warunkach.

Zapewniamy doskonałe warunki zarówno do nauki, jak i do zabawy ponieważ u nas te dwa aspekty zawsze idą w parze.

Z każdym małym człowiekiem, którego spotykamy chcemy dzielić się światem, który jest w nas i pomagać mu odkrywać jego własny.

W zależności od wieku Dzieci:

– Pomagamy naszym Maluszkom w zdobywaniu kolejnych, podstawowych umiejętności takich jak np. samodzielne jedzenie, z czasem korzystanie z toalety, czy ubieranie się.

– Kształtujemy, wspólnie z rodzicami pozytywne postawy społeczne, w tym umiejętności życia i zabawy w grupie, dzielenia się, niesienia pomocy, empatii i wzajemnego szacunku.

– Przekazujemy na czym polegają podstawowe nawyki higieniczne (mycie rączek przed posiłkiem, po powrocie z podwórka itp.)

– Wspieramy Dzieci w poznawaniu i wykorzystywaniu zwrotów grzecznościowych, używanych w codziennych relacjach.

– Uczymy jak trzymać kredkę, czy sztućce.

– Wspólnie słuchamy odgłosów przyrody i zwierząt.

– Pokazujemy jak można bawić się w „dom”, „sklep”, „rodzinę”.

– Poznajemy kolory, części ciała, uczymy się imion koleżanek i kolegów.

– Wspólnie czytamy bajki.

– Organizujemy zabawy ruchowe, śpiewamy piosenki, uczymy się wierszyków- rymowanek.

Mama i Tata najlepiej znają swoje Dzieci i wiedzą, co jest dla nich najlepsze, dlatego zdanie rodziców jest dla nas najważniejsze. Na każdym etapie rozwoju Dziecka liczymy na bliską współpracę z Wami rodzicami. Przy zapisie Dziecka przeprowadzamy szczegółowy wywiad, byśmy mieli wiedzę, jak z każdym Maleństwem postępować. Jeżeli jest to tylko możliwe, staramy się spełnić każdą prośbę rodzica (dotyczącą posiłków, leżakowania, nocnikowania itp.). Jesteśmy do Państwa dyspozycji i w każdej chwili można dzwonić, by dowiedzieć się jak radzi sobie Maluszek. Cały zespół „Krainy Malucha” służy Rodzicom radą i pomocą.

Niewątpliwym atutem „Krainy Malucha” jest możliwość przejścia z grupy żłobkowej do kolejnego etapu w życiu Dziecka, czyli przedszkola.

DO POBRANIA

Karta przyjęcia do KRAINY MALUCHA
W regulaminie zawarto podstawowe informacje…