KRAINA MALUCHA

Kraina malucha

Kraina Malucha” to miejsce, w którym profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem zajmujemy się opieką nad Dziećmi od 12-go miesiąca życia do 2,5 lat. Stworzyliśmy bezpieczne i przyjazne Dzieciom otoczenie: kolorowe wnętrza, atmosfera zbliżona do domowej, a wychowawcy otwarci na potrzeby swoich podopiecznych.

W „Krainie Malucha” Wasze Dziecko będzie rozpoczynało swoją przygodę ze światem, pozna swoich pierwszych przyjaciół. Naszym zadaniem jest dopilnować, aby te jakże ważne pierwsze kroki miały miejsce w bezpiecznych i dbających o rozwój Dziecka warunkach.

W zależności od wieku Dzieci:

Pomagamy naszym Maluszkom w zdobywaniu kolejnych, podstawowych umiejętności takich jak np. samodzielne jedzenie, z czasem korzystanie z toalety, czy ubieranie się.

Kształtujemy, wspólnie z rodzicami pozytywne postawy społeczne, w tym umiejętności życia i zabawy w grupie, dzielenia się, niesienia pomocy, empatii i wzajemnego szacunku.

Przekazujemy na czym polegają podstawowe nawyki higieniczne (mycie rączek przed posiłkiem, po powrocie z podwórka itp.)

Wspieramy Dzieci w poznawaniu i wykorzystywaniu zwrotów grzecznościowych, używanych w codziennych relacjach.

Organizujemy zabawy ruchowe, śpiewamy piosenki, uczymy się wierszyków- rymowanek.

Wspólnie słuchamy odgłosów przyrody i zwierząt.

Pokazujemy jak można bawić się w „dom", „sklep", „rodzinę".

Poznajemy kolory, części ciała, uczymy się imion koleżanek i kolegów.

Wspólnie czytamy bajki.

Zapewniamy doskonałe warunki zarówno do nauki, jak i do zabawy ponieważ u nas te dwa aspekty zawsze idą w parze.
Z każdym małym człowiekiem, którego spotykamy chcemy dzielić się światem, który jest w nas i pomagać mu odkrywać jego własny.

Mama i Tata najlepiej znają swoje Dzieci i wiedzą, co jest dla nich najlepsze,
dlatego zdanie rodziców jest dla nas najważniejsze.
Na każdym etapie rozwoju Dziecka liczymy na bliską współpracę z Wami rodzicami.
Przy zapisie Dziecka przeprowadzamy szczegółowy wywiad, byśmy mieli wiedzę,
jak z każdym Maleństwem postępować.
Jeżeli jest to tylko możliwe, staramy się spełnić każdą prośbę rodzica
(dotyczącą posiłków, leżakowania, nocnikowania itp.). Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Cały zespół „Krainy Malucha" służy Rodzicom radą i pomocą.

PLIKI DO POBRANIA

Karta przyjęcia do KRAINY MALUCHA
W regulaminie zawarto podstawowe informacje…